Domowe drinki z shakera

Do wyrobu domowych drinków warto skorzystać z wygodnego w użyciu shakera. To niezbędny przyrząd szczególnie wówczas, gdy składniki drinka trudno łączą się ze sobą z powodu różnej gęstości dodawanych elementów. Najpierw wsypujemy do shakera kostki lodu, a następnie pozostałe płynne lub półpłynne składniki, po czym energicznie wstrząsamy przez około 10- 15 sekund do momentu oszronienia się ścianek. Zawartość naczynia przecedzamy przez sitko shakera i rozlewamy do szklanek lub kieliszków.

DRINK CYTRYNOWY Z SHAKERA

Składniki (na 2 drinki):

100 ml soku cytrynowego

200 ml toniku

4 łyżki syropu cukrowego

4 łyżki miodu

Kilka kostek lodu

Do ozdoby: 2 plasterki limonki

Sposób przygotowania:

Sok cytrynowy schładzamy w lodówce. Do shakera wrzucamy kostki lodu lub pokruszony lód, a następnie pozostałe składniki drinka- miód, syrop cukrowy i sok cytrynowy. Energicznie mieszamy przez 10- 12 sekund, po czym rozlewamy do szklanek. Dekorujemy plasterkami limonki.

DRINK BRZOSKWINIOWY Z SHAKERA

Składniki (na 2 drinki):

200 ml soku brzoskwiniowego

100 ml mleka

1 białko z jajka

4 łyżki syropu klonowego

2 łyżki konfitury brzoskwiniowej

Pokruszony lód

Sposób przygotowania:

Do shakera wrzucamy pokruszony lód, białko jajka, konfiturę, syrop, mleko i sok. Wstrząsamy naczyniem przez kilkanaście sekund, aż na ściankach pojawi się szron. Przecedzamy przez sitko shakera i przelewamy do szklanek.

DRINK GRAPEFRUITOWY Z SHAKERA

Składniki (na 2 drinki):

4 grapefruity

100 ml soku pomarańczowego

50 ml lemoniady

50 ml grenadiny

Do ozdoby: cienko skrojona skórka z grapefruita

Sposób przygotowania:

Grapefruity obieramy ze skórki i wyciskamy z nich sok. Sok pomarańczowy łączymy z lemoniadą i schładzamy w lodówce. Do shakera wlewamy grenadinę i sok  z cytrusów. Wstrząsamy przez ok. 10 sekund. Ozdabiamy skórką z grapefruita.

DRINK MLECZNY Z SHAKERA

Składniki (na 2 drinki):

200 ml mleka sojowego

100 ml musu malinowego

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:

Do shakera wrzucamy kostki lodu, mus malinowy i schłodzone mleko sojowe. Energicznie mieszamy przez ok. 10 sekund. Po rozlaniu do szklanek możemy ozdobić drinki świeżymi malinami lub borówkami.