Orzeźwiające drinki na lato

Orzeźwiające drinki idealnie sprawdzają się podczas letnich upałów. Kolorowe napoje powstałe ze schłodzonych składników z dodatkiem owocowych akcentów możemy przygotować samodzielnie, w dowolny  sposób łącząc ulubione smaki. Letnie drinki wzbogacane są często zmrożonymi kostkami lodu oraz kwaśnymi sokami- z limonki, z cytryny, czy z grapefruita.

Drink z limonką

Składniki (na 2 drinki):

100 ml soku z ananasa

100 ml soku z brzoskwini

50 ml soku z limonki

50 ml blue curacao

2 łyżeczki syropu cukrowego

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:

Do shakera wrzucamy lód, schłodzony sok z ananasa, z brzoskwini i z limonki oraz syrop cukrowy. Intensywnie mieszamy. Na dno naczynia wlewamy blue curacao, a następnie zawartość shakera.

Drink z zielonej herbaty i limonki

Składniki (na 2 drinki):

Szklanka zielonej herbaty

1 limonka

2 łyżeczki brązowego cukru

4 listki mięty

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:

Lód rozdrabniamy w blenderze. Dodajemy zimną zieloną herbatę, sok wyciśnięty ze świeżej limonki oraz brązowy cukier. Rozlewamy do naczyń, a całość zdobimy aromatycznymi listkami mięty.

Orzeźwiający drink z truskawkami

Składniki (na 2 drinki):

200 ml białej lemoniady

50 ml grenadiny

50 ml musu truskawkowego

2 truskawki

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:

Na dno naczynia wlewamy gęstą grenadinę, następnie lemoniadę zmiksowaną z musem truskawkowym. Dodajemy kostki lodu, a wierzch drinka dekorujemy plasterkami świeżych owoców.

DRINK Z TRUSKAWKAMI I MLEKIEM

Składniki (na 2 drinki):

30 dag świeżych truskawek

200 ml schłodzonego mleka

1 łyżeczka brązowego cukru

5 łyżek lodów truskawkowych

2 łyżeczki soku z cytryny

Sposób przygotowania:

Oczyszczone i obrane truskawki kroimy w plasterki, posypujemy cukrem i wkładamy do zamrażalnika. Po upływie 2 godzin zmrożone owoce miksujemy dodając stopniowo mleko, a na koniec lody truskawkowe. Gęsty płyn rozlewamy do szklanek i polewamy sokiem cytrynowym.

Podstawą właściwie przyrządzonego drinka na lato jest odpowiednie schłodzenie wszystkich składników. Orzeźwiający efekt zapewnią także kwaśne syropy cytrusowe i skruszony lód. Bazą letniego drinka nie muszą być wyłącznie owocowe soki. Doskonale sprawdzi się również zielona herbata, zimny tonik, a nawet warzywne dodatki np. ogórek lub natka pietruszki.