Napoje bezalkoholowe na wesele, imprezę, Sylwestra

Wybór napojów serwowanych  podczas różnego rodzaju imprez powinien uwzględniać gusta smakowe wszystkich zaproszonych gości. W większości sytuacji dobrze sprawdzają się owocowe soki oraz słodkie gazowane lub niegazowane napoje. Dobrym rozwiązaniem jest również podanie wody mineralnej w szklanych dzbankach z dodatkiem plasterka cytryny lub listka mięty.

Napoje bezalkoholowe na weselnych stołach to przede wszystkim powszechnie lubiane soki pomarańczowe, a także grapefruitowe, porzeczkowe, jabłkowe, brzoskwiniowe, czy wiśniowe. Z gazowanych napojów najczęściej wybiera się colę (pepsi), a ponadto sprite’a i lemoniadę.

Podczas weselnych uroczystości rzadko serwowane są drinki, które z kolei często podaje się w trakcie imprez sylwestrowych. Bezalkoholowe napoje na Sylwestra powinny zachwycać nie tylko wybornym smakiem, ale także atrakcyjnym wyglądem. W tej roli doskonale sprawdzają się kolorowe warstwowe drinki urozmaicone kawałkami owoców, barwnikiem spożywczym, startą czekoladą, czy bitą śmietaną.

DRINK BEZALKOHOLOWY Z SOKIEM ANANASOWYM

Składniki (na 2 drinki):

100 ml soku ananasowego

150 ml toniku

20 ml grenadiny

2 łyżeczki soku cytrynowego

2 plasterki świeżej limonki

Sposób przygotowania:

Na dno szklanek wlewamy grenadinę. Sok ananasowy mieszamy z sokiem cytrynowym i przelewamy do szklanek. Następnie dodajemy tonik. Ozdabiamy plasterkami limonki i schładzamy przed podaniem.

DRINK Z JOGURTEM

Składniki (na 2 drinki):

100 ml soku pomarańczowego

100 ml jogurtu naturalnego

2 łyżeczki brązowego cukru

Kilka plasterków mandarynki

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:

Do shakera wrzucamy kostki lodu, wlewamy jogurt, sok pomarańczowy i brązowy cukier. Energicznie mieszamy, a następnie rozlewamy do szklanek. Dodajemy pokrojone plasterki mandarynki. Przed podaniem schładzamy w lodówce.

DRINK Z BLUE CURACAO

Składniki (na 2 drinki):

200 ml białej lemoniady

100 ml soku grapefruitowego

50 ml blue curacao

2 listki świeżej mięty

Sposób przygotowania:

Na dno szklanek wlewamy blue curacao, a następnie sok grapefruitowy i lemoniadę. Dekorujemy listkami mięty.

BEZALKOHOLOWY KOKTAJL SYLWESTROWY

Składniki (na 2 koktajle):

200 ml schłodzonego sprite’a

4 łyżeczki syropu grenadine

6 wisienek koktajlowych

2 plasterki pomarańczy

2 cienko skrojone skórki z cytryny

Sposób przygotowania:

Do szklanki wlewamy grenadinę, a następnie schłodzonego sprite’a. Dokładnie mieszamy. Na długie wykałaczki nabijamy wisienki, plasterki pomarańczy i zwinięte skórki z cytrusa, po czym nakładamy je na szklanki.